IT-palvelut julkishallinnon organisaatioille

Sitoudumme asiakkaidemme IT-ympäristöjen jatkuvaan ja tietoturvalliseen kehittämiseen – ilman määräaikaisia sopimuksia. Lue mitä IT-palveluja julkishallinnon organisaatiot voivat ulkoistaa ja kuinka jatkuva kumppanuus kanssamme toimii.

IT-palvelumme julkishallinnon organisaatioille

”Laitteet palveluna on moderni ratkaisu, niin siksikin me siihen halusimme lähteä. Metsäkeskus on saanut paljolti itse määritellä palvelun sisällön sekä halutun toteutustavan, ja Tietokeskus on pystynyt vastaamaan hyvin tähän tarpeeseen omilla prosesseillaan”

Henri Kilpeläinen
IT-palveluvastaava
Riihimäki logo

”Yhteistyö Tietokeskuksen kanssa on sujunut erittäin hyvin. Olen saanut asiantuntijalta paljon apua ja oivalluksia, miten tekninen ympäristö kannattaa rakentaa pilveen. Kouluttajana toiminut henkilö on ollut erittäin pidetty: miellyttävä ja osaava.”

Minna Rautiainen
Riihimäen kaupungin ICT-asiantuntija

Julkishallinnon sopimukset

Tietokeskus toimii HANSEL:in sopimustoimittajana useissa ICT-hankintasopimuksissa.

Tietokeskus on 100 % kotimainen toimija. Tarjoamme ammattitaitoista, sertifioitua osaamista koko ICT-elinkaaren tueksi. Edustamme useita merkkejä ja IT-laitevalmistajia niiden korkeimmalla kumppanuustasolla. Palveluksessamme on 500 asiantuntijaa 14 eri kaupungissa – lähellä asiakasta.

Asiakkaanamme olet osa upeaa joukkoa

näin asiakkaamme kertovat meistä